W dniach 18-20 października 2021 odbyła się długo wyczekiwana wycieczka dla uczniów klasy 3b oraz uczniów z klas 3c, 3d, 3e i 3f.
Wyjazd o 7:00 i przejazd w kierunku Paczkowa nazywanego polskim Carcassone, zachowane elementy paczkowskiej fortyfikacji obronnej i spacer plantami między malowniczymi kasztanowcami, lipami i jesionami. Kolejny punkt programu to Złoty Stok, zwiedzanie kopalni pod przewodnictwem żywiołowego przewodnika. Na miejscu zwiedzamy Park Techniki- Średniowieczna osada Górnicza- sprawdzamy w praktyce prawa fizyki 😊 Spacer po parku zdrojowym w Kudowie Zdrój i wieczorny przejazd na miejsce zakwaterowania.
Drugi dzień to intensywne eksplorowanie- spacer po rezerwacie „Błędne skały”- 852m n.p.m. To niesamowite, jakie przyroda tworzy krajobrazy! Kolejne miejsce to Czermna i wyjątkowa na skalę Polski Kaplica Czaszek- chwila zadumy- „memento mori”… Wracamy na szlaki Gór Stołowych, po drodze kolejny park zdrojowy- Duszniki Zdrój- A godzinę później wejście na szczyt Szczelińca ponad 600 schodów i zapierające dech widoki. Czas na kontemplowanie przyrody, zdjęcia i herbatę. Zejście ze Szczelińca to zwiedzanie jego labiryntów- niesamowite wrażenia, szczególnie „Piekiełko” szczelina skalna o długości ok. 100 m i głębokości blisko 20 m ze specyficznym mikroklimatem.
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Wrocławia: ZOO z Afrykarium, zwiedzanie okolicy Mostu Tumskiego, poszukiwanie krasnali i spacer po rynku we Wrocławiu.
Wycieczka, mimo, że bardzo intensywna, okazała się bardzo ciekawa dla wszystkich uczestników, nie tylko dla tych zainteresowanych geografią.

Kliknij, aby zobaczyć post na facebooku