27-30 września 2021- Międzynarodowy projekt: „Podróż do źródeł motywacji” – wizyta nauczycieli z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie w szkole I.S.S. Cardarelli w La Spezia we Włoszech.
W dniach 27-30 września 2021 roku grupa nauczycieli XIII LO z Krakowa przebywała w La Spezia we Włoszech, realizując – w ramach projektu programu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego ze środków PO WER – projekt: Podróż do źródeł motywacji.
Zgodnie z założeniami projektu, którego celem jest poszukiwanie sposobów motywowania uczniów do nauki nauczyciele obserwowali pracę włoskiej szkoły I.S.S. CARDARELLI w La Spezia – zapoznali się z jej specyfiką, formami zarządzania szkołą, z metodami pracy nauczycieli oraz pracą z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych (nauczyciele wspomagający). Uczniom z różnego typu niepełnosprawnościami, niedostosowanym społecznie lub zagrożonym niedostosowaniem społecznym towarzyszą w szkole nauczyciele wspomagający, których zadaniem jest wspieranie tych uczniów i pomoc w organizowaniu kształcenia. Są z nimi podczas lekcji oraz przerw. Nauczyciele wspomagający współpracują również z nauczycielem prowadzącym zajęcia.
Działania job shadowing i teaching assignment były drogą do realizacji zamierzonych celów.
Językiem komunikacji był język angielski oraz język włoski.

Program spotkania obejmował:
📌 warsztaty polskich i włoskich nauczycieli (część I) – 27 września 2021
📌 spotkanie z dyrektorem szkoły – 27 września 2021
📌 spacer po szkole – 27 września 2021
📌 zajęcia w włoskiej szkole prowadzone przez polskiego nauczyciela – 28 września 2021
📌 obserwacja lekcji prowadzonych przez włoskich nauczycieli – 28-29 września 2021
📌 warsztaty polskich i włoskich nauczycieli (część II) – 28 września 2021
📌 udział w przedstawieniu artystycznym zorganizowanym przez społeczność szkolną – 29 września 2021
Projekt „Podróż do źródeł motywacji” został zatwierdzony do realizacji w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w latach 2019-2021 ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.
Projekt „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” stanowi dodatkowe źródło dofinansowania projektów dla Akcji 1 Mobilność kadry programu Erasmus+ Edukacja Szkolna w ramach konkursu wniosków 2019 r. i 2020r.

Zapraszamy na stronę internetową projektu:

Kliknij, aby przejść do strony projektu

Koordynatorzy projektu:
Aleksandra Kołodziej