Powrót
W poniedziałek, 18 grudnia, w nowoczesnej hali sportowej IX LO odbył się towarzyski Turniej Świąteczny pomiędzy IX LO a XIII LO. 🏀🏐⚽
W trakcie tej imprezy rozegrano najpierw mecz mikstów w siatkówce (3 dziewczyny plus 3 chłopców – trener Stanisław Obora). Nasi uczniowie zakończyli go na swoją korzyść, wygrywając 2:1 w setach. 🏐🏆
Kolejny pojedynek to rywalizacja naszych koszykarek (trener Mariusz Wojtyga) z koleżankami z „9-tki”. Po dwóch konkurencjach był remis 1:1, a ostateczne zwycięstwo miało zapaść w meczu futsalu chłopców. Nasi piłkarze (opiekunowie: Mariusz Wojtyga i Rajmund Biziak) okazali się lepsi, pokonując Gospodarzy 3:0 (0:0). ⚽🏀
Tym samym cały Turniej zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść „13-tki”, a puchar za zwycięstwo trafił do gabinetu Pana Dyrektora XIII LO w Krakowie – Jerzego Niedenthala. 🏆🎉
W przerwach między meczami wystąpiły również grupy cheerleaders (cheerleaders z XIII LO przygotowały: Monika Bujas i Anna Kordylewska). Dodatkowo, oprócz głównych konkurencji, odbyła się towarzyska rywalizacja w przeciąganiu liny, gdzie uczniowie IX LO okazali się mocniejsi. 💪🤸‍♀️
Na zakończenie turnieju zarówno zawodniczki, zawodnicy, jak i uczniowie z obydwu szkół (z naszej szkoły klasy 2B1 i 3B z wychowawcami) zatańczyli wspólnie Belgijkę. 💃🕺
Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji, nauczycielom wychowania fizycznego IX LO za zaproszenie, a uczniom „Dziewiątki” za sportową rywalizację oraz kulturalny doping. 👏👍
Słowa uznania należą się także sportowcom, opiekunom, kibicom oraz Samorządowi Uczniowskiemu naszej „Trzynastki”! 🙌🎊
Relacja: Mariusz Wojtyga 📝