W dniu 26 lutego 2024 rozpoczęła się rekrutacja uczniów na wyjazd do szkoły partnerskiej w La Spezia we Włoszech organizowany w ramach Akredytacji programu Erasmus+ . Wyjazd planowany jest na przełom września i października 2024 i weźmie w nim udział 8 uczniów XIII LO w Krakowie. Uczniowie będą mieszkać w rodzinach uczniów włoskich i uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach w szkole, a także poznawać dziedzictwo kulturowe rejonu La Spezia.

Warunki i kryteria rekrutacji opisane są w  Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa uczniów, który dostępny jest w dzienniku elektronicznym Librus w zakładce „pliki szkoły” oraz na stronie internetowej Projektu (https://cel-spotkania.weebly.com).

Uczeń ubiegający się o możliwość wzięcia udziału w Projekcie zobowiązany jest do:

Wymienione w Regulaminie rekrutacji dokumenty oraz prezentację/filmik promujący XIII LO w Krakowie należy złożyć do dnia 8 marca 2024.

W procesie rekrutacji ucznia do projektu wymagane są:

• zgoda rodziców/opiekunów prawnych na udział w spotkaniu międzynarodowym we Włoszech we wrześniu 2024 w ramach realizowanego Projektu;
  • wyrażenie zgody na przetwarzanie  danych osobowych oraz wizerunku ucznia
    i wykorzystanie efektów działań ucznia w związku z realizacją celów Projektu;
  • zobowiązanie rodziców /prawnych opiekunów/ do przyjęcia ucznia ze szkoły partnerskiej z Włoch w czasie jego pobytu w Polsce w dniach 19-26 maja 2024 r.;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym udział w Projekcie
    (min. B1);
  • zakwalifikowanie do uczestnictwa w Projekcie przez Komisję rekrutacyjną na podstawie szczegółowych kryteriów rekrutacji opisanych w ust. 8 Regulaminu rekrutacji uczniów.