23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

To radosna, ale i niepozbawiona refleksji, okazja do  dokonania podsumowań, złożenia gratulacji, życzeń, a także nagrodzenia tych, którzy swoją rzetelną postawą, sumiennością i całoroczną pracą na takie wyróżnienia zasłużyli.

To szczególne chwile dla Uczniów, ale i Nauczycieli i Wychowawców, którzy  wręczyli swoim Wychowankom nagrody za najwyższą średnią ocen, nienaganną  frekwencję  oraz aktywność i zaangażowanie.

W tradycję naszego liceum na stałe wpisały się – ufundowane przez Radę Rodziców – Nagrody Brązowego , Srebrnego i Złotego Pióra.

Dyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego – Pan Jerzy Niedenthal – wraz z przedstawicielem Rady Rodziców – Panem Grzegorzem Ronij`em – wręczyli te Nagrody reprezentantom uczniów poszczególnych poziomów klas . To nagroda przyznawana Uczniom klas I – III  za wzorową  postawę oraz wysokie wyniki i osiągnięcia.

Uroczysty, ale również radosny charakter pożegnania roku szkolnego  podkreśliły dźwięki , melodie i słowa piosenek wykonanych przez nasz szkolny chór prowadzony przez Panią Annę Bąbkę.

Na zakończenie wysłuchaliśmy  krótkiego koncertu  zwycięzcy szkolnego konkursu „Talent Show”.

Tekst: Joanna Nowak

Zdjęcia: Jan Szydłowki, 3a