W dniach 20-23 lutego 2024 pięcioosobowy zespół pracowników XIII LO z Krakowa przebywał w szkole Agrupamento de Escolas de Alcochete w Portugalii w ramach projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000129197 (Akredytacja Erasmus+).

Zgodnie z założeniami projektu pracownicy XIII LO obserwowali pracę portugalskiej szkoły Agrupamento de Escolas de Alcochete, zapoznali się z jej specyfiką, formami zarządzania szkołą, metodami pracy nauczycieli oraz z wdrażaną tam ideą edukacji włączającej.

Realizowane tam działanie job shadowing było drogą do realizacji zamierzonych celów.

​Językiem komunikacji był język angielski.

Program spotkania obejmował warsztaty polskich i portugalskich nauczycieli, obserwację lekcji oraz program kulturowo – historyczny.

🔗 Zapraszamy na stronę internetową projektu: [zobacz] 🎓 warsztaty polskich i portugalskich nauczycieli (część I) – 20 lutego 2024 – [zobacz] 🏫 oprowadzanie po szkole – 20 lutego 2024 – [zobacz] 👀 obserwacja lekcji prowadzonych przez portugalskich nauczycieli – 20 lutego 2024 – [zobacz] 🤝 spotkanie z kadrą zarządzającą – 20 lutego 2024 – [zobacz] 🌿 wizyta w El-Rei D. Manuel’s Educational Gardens – 20 lutego 2024 – [zobacz] 👥 spotkanie z zespołem pedagogów i psychologów (temat: edukacja włączająca) – 21 lutego 2024 – [zobacz] 🌍 lekcja otwarta w rezerwacie Salinas Do Samouco (projekty zrównoważonego rozwoju środowiska) – 22 lutego 2024 – [zobacz] 🎓 warsztaty polskich i portugalskich nauczycieli (część II) – 23 lutego 2024 – [zobacz] 🏰 program kulturowo-historyczny – [zobacz] —-
🎓 XIII LO w Krakowie otrzymało Akredytację programu Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna w ramach akcji 1 w konkursie 2022 (KA120-SCH). Akredytacja została przyznana przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ na lata 2023-2027.
🌍 Oznacza to, że szkoła uzyskała uproszczony dostęp do dofinansowania w ramach Akcji 1. w ramach Programu Erasmus. Dzięki temu nauczyciele i pracownicy administracji mogą brać udział w kursach językowych, obserwować pracę szkół partnerskich oraz uczestniczyć w szkoleniach międzynarodowych. Uczniowie z kolei mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach międzynarodowych organizowanych przez szkoły partnerskie, co stanowi integralną część programu.

Koordynatorzy:
Joanna Szczechowicz & Grzegorz Nowakowski