Piotr Woźniak, uczeń 3e, laureatem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

🏆🎉 W dniach 12 – 14 czerwca odbyła się w Warszawie II część zawodów finałowych w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

🎓 Z naszej szkoły brał w nich udział uczeń klasy 3E Piotr Woźniak, który otrzymał tytuł laureata (11. miejsce w klasyfikacji generalnej).

👨‍🎓 Piotr startował w poniedziałek i wtorek w ośmiu konkurencjach odbywających się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku:
🔫🎨 broń i barwa,
🖼️ eksponat,
🎨 malarstwo,
🔡 znaki,
🎶 pieśni,
📚 literatura,
🌍 geografia militarna,

📜 historia Warszawy.

🏰🚶‍♂️ Dodatkowo wziął udział w dziewiątej konkurencji, polegającej na oprowadzaniu komisji po wybranym zabytku w Warszawie (w przypadku Piotra był to Zamek Królewski jako siedziba Rady Regencyjnej i generał-gubernatora Hansa von Beselera).

🎉 We środę odbyła się uroczysta gala finałowa na Zamku Królewskim, poprzedzona złożeniem kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza.

👩‍🏫 Opiekę nad uczniem sprawowała p. prof. Justyna Trzepałka, która wraz z Piotrem odbierała nagrody.

👏 Laureatowi serdecznie gratulujemy!