13 grudnia 2023 roku 🗓️ Klasa 2b2, pod opieką wychowawczyni 👩‍🏫 prof. Małgorzaty Stanek i prof. Edyty Buff, uczestniczyła w lekcji muzealnej 🏛️ podczas wystawy „Obraz Złotego Wieku” na Wawelu. Przed samą lekcją odbył się spacer 🚶‍♂️ po okolicach, a uczniowie mieli okazję zwiedzić wybrane zabytki architektury renesansowej i barokowej, takie jak Sukiennice, kolegiata św. Anny oraz kościół św. Piotra i Pawła z kryptą zasłużonych.
Wycieczka była niezwykle interesująca, a uczniowie zaangażowani w nią aktywnie. Prezentacje dotyczące zabytków wprowadziły ich w atmosferę, a sama lekcja muzealna na Wawelu pozwoliła zweryfikować ich wiedzę historyczną na temat Polski z XVI wieku. Dowodem na to było aktywne uczestnictwo oraz pochwała przewodnika. 👏🏛️