W czwartek 1 grudnia w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się Gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2021/2022.
Nasze liceum reprezentowali:
Pan Dyrektor Jerzy Niedenthal,
nauczyciele wychowania fizycznego Mariusz Wojtyga i Rajmund Biziak oraz uczniowie Wiktoria Nowak 4F(pływanie), Cyprian Jankowiak 4F(LA, pływanie), Mikołaj Matyszkiewicz 4C(kpt.siatkówka).
Delegacja naszej szkoły odebrała bon na sprzęt sportowy i 2 puchary:
– za 2 miejsce w klasyfikacji chłopców (startowało 56 szkół średnich)
– za 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej krakowskich szkół średnich (dziewczęta i chłopcy).
Łącznie w Licealiadzie startowało prawie 3500 uczestników.
Największe sukcesy drużynowe i indywidualne:
– Mistrzostwo Krakowa Drużynowe w snowboardzie chłopców – opiekun Rajmund Biziak)
– II miejsce w siatkówce chłopców (Liga amatorska)- trener Stanisław Obora
– III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt – trener Mariusz Wojtyga
– Natalia Kuźdub – Mistrzostwo Krakowa w biegach przełajowych (rocznik 2005)
– Emilia Paszyna – III miejsce w biegach przełajowych (rocznik 2004)
Wielkie brawa dla naszych uczniów – sportowców za wysokie wyniki sportowe, nauczycieli wychowania fizycznego za przygotowanie do zawodów sportowych oraz Dyrekcji i nauczycieli za przychylność i umożliwienie startów w rozgrywkach w całym roku szkolnym.
Tekst: Mariusz Wojtyga