30 listopada 2022 uczniowie klasy 2a pod opieką Pani Małgorzaty Frydrych-Kisiel i Pani Marioli Baran uczestniczyli w wykładach zorganizowanych w Szpitalu im. Jana Pawła II. Konferencja pod tytułem HIV/AIDS ale o co chodzi? była zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. Nasi uczniowie oprócz nowo nabytej wiedzy na temat wirusów i mechanizmów ich działania, mieli również możliwość skorzystania z alkogogli i narkogogli. Pozwoliły one sprawdzić jak zachowuję się nasz organizm pod wpływem substancji psychoaktywnych, bez ich zażywania. Dało nam to wiele do myślenia. Prowadzący wykład przygotowali również konkurs z drobnymi nagrodami, które udało się zdobyć trójce uczniów klasy 2a. Warto wspomnieć, że w konferencji brały udział dwie inne szkoły, ale to „13” była najbardziej aktywna.