1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, klasa 1a wraz z wychowawczynią – prof. Justyną Latałą-Czech oraz prof. Małgorzatą Frydrych-Kisiel, brała udział w grze terenowej, która odbyła się w miejscowości Janowice.

Całą organizacją tego wydarzenia zajęła się dwójka uczniów: Julia Pleśniak i Filip Krawczyk. Przygotowali oni zadania, oznaczyli szlaki, po których poruszali się uczestnicy gry, zorganizowali miejsce na ognisko, przygotowali drewno oraz zakupili jedzenie, a nawet bilety kolejowe i autobusowe. Wszystko zostało doskonale zaplanowane i przeprowadzone przez nich. Warto dodać, że Filip przeprowadził skrócony kurs rozpalania ogniska w jednej z baz, a Julka przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy. Bardzo im dziękujemy za to.

Po zakończeniu gry nadszedł czas na przyjemności – ognisko, pieczenie kiełbasek i taniec. Drużyny zaprezentowały również piosenki zawierające elementy słownictwa biologicznego, które były jednym z zadań podczas gry.

Gra terenowa była możliwa dzięki temu, że klasa 1a osiągnęła najwyższą frekwencję w pierwszym semestrze i w nagrodę otrzymała dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych w szkole.

Dumna Wychowawczyni
Justyna Latała-Czech