Po pięciomiesięcznych zmaganiach siatkarek i siatkarzy w I Lidze SKS w dniu 27.03.2024r. w hali sportowej Com Com Zone Kraków w fazie finałowej play off spotkały się po cztery najlepsze zespoły z rundy zasadniczej. Rywalizację o godzinie 9.30 pierwsze rozpoczęły dziewczęta – stawka była wysoka. W pierwszym meczu o wejście do finału przeciwniczkami były siatkarki z I LO. Po trzysetowej pełnej emocji walce nasze dziewczęta wygrały 2:1 (25:17, 25:27, 15:08). W meczu finałowym z VII LO po bardzo mądrej grze dziewczęta wygrały 2:0 (25:11, 25:17) i zdobyły złoty medal. Radości nie było końca. Nasze siatkarki w 11 meczach straciły tylko jednego seta, a w rundzie zasadniczej na 9 meczów zdobyły 18 pkt., ze stosunkiem setów 18:0 – dorobek imponujący.

Po dekoracji dziewcząt swoje boje rozpoczęli chłopcy. W pierwszym meczu o wejście do finału spotkali się z bardzo groźnym zespołem z VIII LO i po ciężkiej, emocjonującej, stojącej na wysokim poziomie walce pokonali ten zespół 2:1 (25:20, 18:25, 15:13). W meczu o pierwsze miejsce spotkali się z równie groźnym zespołem, jakim jest Zespół Szkół Łączności. Po rozważnej, mądrej grze pokonali ten zespół 2:0 (25:18, 25:18) i zwycięstwo stało się faktem. Po otrzymaniu złotych medali i pucharu wraz z dziewczętami, które zostały do końca zawodów i kibicowały chłopcom, zaśpiewali wspólnie „Trzynastka rządzi w Krakowie”.

Wielkie podziękowania za dobrą i rozważną grę należą się kapitanom drużyn. Niestety kpt. reprezentacji dziewcząt, Wiktoria Rerutko, kl. IVb i kpt. reprezentacji chłopców, Eryk Karwala, również z kl. IVb (wychowawcą kl. jest Prof. Edyta Buff) kończą w tym roku szkołę. Ich miejsce u dziewcząt zajmą: Zofia Łączka kl. 2c, a u chłopców Michał Kukulski kl. 2a. Oby powtórzyli ten wyczyn w następnych latach. Naszą szkołę reprezentowali:

👩‍🎓 Dziewczęta:

Grzemba Jakub kl. 2b1,
Łączka Filip kl. 1f,
Kogut Bartosz kl. 2c.

Wcześniej, bo w dniu 28.02.2024r. również bardzo duży sukces odnieśli nasi siatkarze, którzy w finale Krakowskiej Licealiady Młodzieży (gra z zawodnikami klubowymi) zajęli III miejsce zdobywając brązowe medale i puchar dla szkoły. W zawodach startowały 34 zespoły, a gra do sukcesu naszych chłopców przedstawiała się następująco:

Eliminacje
XIII LO- PL 07 2:0,
XIII LO- LO Davinci 2:0.

Ćwierćfinały
XIII LO- VII LO 1:1 (46:47),
XIII LO- XII LO 2:0.

Półfinały
XIII LO- VIII LO 0:2,
XIII LO- ZS Łączności 2:0.

Finał

XIII LO- Gortat 1:2,

XIII LO- VII LO 2:0.

Nasi zawodnicy startowali w tym samym składzie jak w I Lidze SKS.