XIII LO bierze udział w tegorocznej edycji SzBO. Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy dzięki udziałowi w procesie SzBO, będą mieli możliwość planowania, tworzenia, oceniania oraz realizowania projektów obywatelskich wśród szkolnej społeczności. Szkoła biorąca udział w projekcie otrzyma budżet w wysokości 6000 zł. O sposobie wydatkowania oraz przeznaczeniu budżetu zadecydują uczniowie!
Ze środków szkolnego budżetu obywatelskiego finansowane są projekty zgłoszone oraz wybrane w drodze głosowania przez uczniów szkoły biorącej udział w SzBO.
Projekty złożone w ramach szkolnego budżetu obywatelskiego muszą spełniać poniższe kryteria:
1) muszą być zgodne z prawem oraz statutowymi zadaniami szkoły;
2) wartość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 3000 zł;
3) efekty zrealizowanych zadań powinny być dostępne dla ogółu społeczności szkolne.
Koordynator SBO
Joanna Śliwa
opiekun SSU
Monika Bujas