📅 13 października 2023 r. społeczność XIII Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w Uroczystości Ślubowania klas pierwszych połączonej w tym roku szkolnym z 250. rocznicą powołania do istnienia Komisji Edukacji Narodowej.

🎓 Uczniowie klas pierwszych wypowiedzieli słowa przysięgi w obecności Dyrekcji szkoły, przedstawicieli Grona Pedagogicznego, zaproszonych Gości, Rodziców oraz swoich Kolegów.

🎙️ W części oficjalnej Ceremonii usłyszeliśmy wiele słów, które, połączone z pięknym tekstem Roty XIII LO, zawsze w tych okolicznościach skłaniają do refleksji oraz pogrążają w zadumie.

🎓 Pan Dyrektor – Jerzy Niedenthal – w wigilię Święta Edukacji Narodowej złożył życzenia członkom Grona Pedagogicznego oraz Pracownikom szkoły, a wyróżnionym spośród nich wręczył w tym dniu dyplomy uznania.

🎵 Utalentowani artyści szkolnego chóru dedykowali swoim Kolegom – Pierwszoklasistom – koncert przygotowany pod batutą Pani Profesor Anny Bąbki, a także, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, wyśpiewali życzenia – dane Nauczycielom w muzycznym prezencie.

🥰 Jak zawsze, wydarzenia tego wyjątkowego dnia wypełniły nas wzruszeniami i radością.

Autor tekstu: Joanna Nowak
Autor zdjęć: Jan Szydłowski, 4a