Powrót
11.04.2024 r. po raz dziewiąty w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody KWS (Krakowski Wielobój Siłowy). W tym roku w Zespole Szkół Elektrycznych rywalizowało 14 krakowskich szkół średnich.

Zawody KWS polegają na wykonaniu różnych zadań siłowych przez czteroosobową drużynę w jak najkrótszym czasie. Ćwiczenia wymagają dużej siły, sprawności, oraz odpowiedniej taktyki całego zespołu. Z roku na rok zawody są na coraz wyższym poziomie i cieszą się sporym zainteresowaniem młodzieży.

Drużyna XIII LO w składzie Franciszek Korbiel, Konrad Kafara, Franciszek Telesz, Karol Pilarczyk, rez: Oskar Krupa, Erwin Mirek wywalczyła pierwsze miejsce. 🏆 Złoci medaliści zdecydowanie wygrali, z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami.

W finale na najlepszego zawodnika całego Turnieju Franciszek Korbiel zajął drugie miejsce! 🥈

Podsumowując XIII LO najsilniejszą szkołą w Krakowie, a Franek drugim najsilniejszym uczniem szkół średnich w całym Krakowie! 💪🏼