🗓️ Dziś, 30 października 2023 roku, odbyła się emocjonująca debata przedwyborcza przed zbliżającymi się wyborami na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego XIII LO w Krakowie.

🎤 Debatę rozpoczęła inspirującym przemówieniem pani wicedyrektor Agnieszki Wilińskiej-Małysy, podkreślając znaczenie kultury w dyskusji. 🗣️

Następnie głos zabrał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Kacper Sęczkowski, który właśnie kończy swoją kadencję.

Kandydatami na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego są:

👤 Antonia Broszkiewicz z klasy 3c. Tosia to osoba o ogromnym pozytywnym podejściu do życia, zawsze gotowa do poznawania nowych ludzi. Aktywnie działa w harcerstwie jako przyboczna, dzięki temu świetnie odnajduje się w roli lidera. Interesuje się naukami chemicznymi, gotowaniem, wspinaczką górską i podróżami. 🌟

👤 Wiktor Lanza z klasy 3f – pasjonat języków obcych, dziedzin związanych z WOSem, sportem i muzyką. Od trzech lat jest przybocznym w ZHR i razem ze swoim sztabem ma wiele pomysłów, które chce wprowadzić w życie naszej szkoły.

Podczas debaty, kandydaci mieli po 5 minut na przedstawienie siebie.

Następnie, prowadząca debatę: Gosia Barzyńska zadała po 3 pytania każdemu z kandydatów.

Po tej części debaty, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego poprowadził Familiadę, w której kandydaci musieli wykazać się znajomością Trzynastki. Familiadę wygrała Tosia. 🏆

Następnie odbyła się zabawa w alfabet, gdzie kandydaci musieli przechodzić przez kolejne litery alfabetu i podać skojarzenia związane z Trzynastką.

Kolejnym etapem były pytania, które kandydaci zadawali sobie nawzajem. 🤗

Na koniec, publiczność miała możliwość zadawania pytań. Debata przebiegła w przyjaznej atmosferze.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Samorządowi Uczniowskiemu za znakomitą organizację dzisiejszej debaty przedwyborczej. Dzięki wam mieliśmy okazję lepiej poznać naszych kandydatów i dowiedzieć się, jakie mają pomysły na przyszłość naszej szkoły.

Nie możemy zapomnieć również o podziękowaniach dla naszej opiekunki samorządu, prof. Moniki Bujas, za jej zaangażowanie i koordynację prac Samorządu Uczniowskiego.

🗳️ Przypominamy, że wybory do Samorządu odbędą się już jutro, 31 października 2023 roku, w godzinach od 2 do 6 lekcji. Wasz głos ma znaczenie, więc zachęcamy do udziału w wyborach! 🗳️🇵🇱📚🏫