🎭19 czerwca 2023 roku szkolne koło teatralne pod opieką profesor Małgorzaty Wątkowskiej wystawiło spektakl zatytułowany „Tango Mrożka – fragmenty”. To było niezwykłe wydarzenie, które przyciągnęło uwagę uczniów klas 1f, 2f, 3e oraz 3f.

🎭W spektaklu wzięli udział utalentowani uczniowie, którzy wcielili się w różnorodne postacie.

🎭Artura zagrał Igor Radoński, uczeń klasy 3e. Artur to syn Eleonory i Stomila, jest młody, przystojny i zadbany. Ubiera się elegancko w ciemny garnitur, jasną koszulę i muszkę. Artur ma 25 lat i studiuje trzy fakultety, w tym medycynę i filozofię, co pozwala mu poszerzać swoją wiedzę na temat człowieka, zarówno duchowości, jak i fizycznego funkcjonowania.

🎭Piotr Woźniak, także uczeń klasy 3e, wcielił się w postać Eugeniusza, brata babki Eugenii. Eugeniusz był ubrany w zaniedbany i zakurzony strój, który składał się z żakietu-jaskółki, brudnej koszuli i szortów. Jego buty dopełniały tego niechlujnego wizerunku. Początkowo Eugeniusz wspierał Artura w walce o zasady, jednak później przeszedł na stronę Edka.

🎭Kolejną postacią był Stomil, ojciec Artura, grany przez Mieszka Rogozińskiego, ucznia klasy 3e. Stomil to artysta i ideolog buntu. Najczęściej chodził w porozpinanej piżamie, manifestując tym samym swoje pogardliwe podejście do wszelkich norm. Był zaniedbany i demonstracyjnie odrzucał wszelkie rygory i konwencje. Stomil należał do pokolenia, które uwolniło świat od zasad, sprowadzając go do anarchii. Teraz żył wspomnieniami i zajmował się eksperymentami artystycznymi, które nie były potrzebne nikomu.

🎭W postać Edka wcieliła się Emilia Krawczyk z klasy 3d. Edek to typowa postać występująca w dramatach Mrożka – cham i przeciwieństwo inteligenta. Jego strój składał się z wypuszczonej na spodnie brudnej i pomiętej koszuli. Jego wygląd świadczył o niechlujstwie, braku gustu, prostactwie i wulgarności. Edek lekceważy wszystkich i traktuje ich z pogardą.

🎭Wojciech Krysik z klasy 3f wcielił się w postać Eugenii – babci Artura. Eugenia nosiła jaskrawą suknię i trampki. Jej strój i zachowanie manifestowały lekceważenie norm. Zrezygnowała z tradycyjnej roli babci, woląc spędzać czas grając w karty z Edkiem. Artur wymierza Eugenii karę, wysyłając ją na katafalk.

🎭Gabriela Gucia z klasy 3e wcieliła się w postać Eleonory – matki Artura, żony Stomila i kochanki Edka. Eleonora stara się nie podporządkowywać żadnym „formom”, ponieważ jej celem życiowym stało się burzenie norm. Jest ubrana tandetnie, a jej wygląd również odzwierciedla absolutny chaos norm, który stworzyło jej pokolenie. Młodość Eleonory upłynęła na burzeniu norm i konwenansów, prowokowaniu skandalicznym zachowaniem. Eleonora należy do pokolenia, które uwolniło świat od zasad, prowadząc go do anarchii.

🎭 Występ szkolnego koła teatralnego przyniósł niezapomniane wrażenia i był znakomitą okazją do zaprezentowania talentu młodych aktorów oraz odkrycia kunsztu dramaturgii Mrożka.

Zdjęcia i filmik: Grzegorz Nowakowski