Szkolny Przegląd Młodych Talentów w XIII LO w Krakowie
Zgłoszenia w Bibliotece szkolnej do 18 stycznia 2023r. 🙂
Regulamin Szkolnego Przeglądu Młodych Talentów w XIII LO w Krakowie

Organizatorem jest XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie (koordynatorzy: Elżbieta Dyrlaga-Kalawska, Elżbieta Ragan, Anna Bąbka ).
Przegląd jest formą konkursu, skierowaną do młodzieży rozwijającej swoje pasje, wykraczające poza szkolny program edukacyjny. Daje uczniom możliwość prezentacji własnych umiejętności a przez to podniesienie poczucia wartości.
Zadanie konkursowe może być realizowane poprzez zaprezentowanie się w kategorii:
• Muzycznej
• Tanecznej
• Plastycznej
• Recytatorskiej

Przebieg konkursu:
Konkurs- przesłuchanie wszystkich uczestników odbędzie się 23 stycznia od 4 tej godziny lekcyjnej.
Koncert galowy (kwiecień-pożegnanie klas IV, czerwiec zakończenie roku szkolnego). Komisja konkursowa złożona z jury w mieszanym nauczycielsko-uczniowskim składzie wyłoni trzech laureatów. Komisja w składzie 3 nauczycieli, 2 uczniów oceni:
• Oryginalność
• Ogólne wrażenie artystyczne
• Poziom umiejętności
• Własna inwencja twórcza

Uczestnicy podlegają ocenie punktowej (1-5) przez każdego członka komisji.
Punktacja będzie jawna i dostępna po ogłoszeniu wyników.
Warunki uczestnictwa w konkursie dla kategorii: muzycznej, tanecznej, recytatorskiej:
• Każdy uczestnik przygotowuje prezentację w wybranej przez siebie kategorii artystycznej trwającą od 5 do 10 minut.
• Wszystkie akcesoria potrzebne do występu uczestnicy przynoszą we własnym zakresie (rekwizyty, instrumenty muzyczne, podkłady muzyczne).
• Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający.
• Zgłoszenia przyjmowane są w Bibliotece szkolnej do 18 stycznia 2023 r.

Regulamin dla młodych plastyków:
• Każdy uczestnik składa 2 prace plastyczne w dowolnej technice.
• Format każdej pracy nie przekracza 50×70 cm.
• Każdą pracę należy dokładnie opisać (imię, nazwisko, klasa i złożyć w Bibliotece szkolnej do 18 stycznia 2023r..