W dniach 11.10 – 14.10. 2021 grupa 5 nauczycieli z XIII LO z Krakowa gości w greckiej szkole Private School „Themistoklis” S.A. w Atenach, realizując – w ramach projektu: Podróż do źródeł motywacji – działania job shadowing i teaching assignment.
Polscy nauczyciele asystować będą greckim nauczycielom w pracy i podzielą się swoim doświadczeniem.
Wizyta w greckiej szkole kończy realizację działań projektowych, które stworzyły nauczycielom XIII LO z Krakowa okazję do bezpośredniego kontaktu z nauczycielami z różnych szkół europejskich, wywodzących się z różnych systemów szkolnictwa, różnych tradycji i kultur.
Nauczyciele zyskali szerokie spojrzenie na edukację i różne zagadnienia z nią związane. Chociaż kończą się działania projektowe zaplanowane na drogę „ do źródeł motywacji”, można powiedzieć, że ta droga się nie kończy, ponieważ wszystkie rozpoznane i zgromadzone inspiracje będą nadal prowadzić.
„Podróż do źródeł motywacji” kończąca się formalnie w Grecji u źródeł kultury europejskiej, pozwoli na lepsze zrozumienie fundamentów naszej kultury i być może tam znajdziemy również tytułowe „źródła motywacji”, które ugruntują naszą gotowość do działania, uczenia się i rozwoju.

Kliknij, aby zobaczyć post na facebooku