W piątkowy, słoneczny poranek ☀️ 30 września 2023 roku delegacja naszego Liceum:
Pan Dyrektor Jerzy Niedenthal, nauczyciele wychowania fizycznego Stanisław Obora, Mariusz Wojtyga, oraz uczniowie-sportowcy
🏐 Wiktoria Rerutko (siatkówka), ⚽ Wojciech Doroszkiewicz (piłka nożna),
i 🤾‍♂️ Wojciech Słowiński (piłka ręczna) wzięła udział w uroczystej Gali podsumowującej współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2022/23.
Nasza „Trzynastka” wśród 64 krakowskich szkół średnich zajęła w ogólnej klasyfikacji 2️⃣ miejsce, ustępując tylko VII LO.
W klasyfikacji ogólnej chłopców (61 szkół) nasi uczniowie-sportowcy również zajęli 2️⃣ miejsce. Tu także pierwsze miejsce zajęli chłopcy z „Siódemki”.
W klasyfikacji dziewcząt naszym uczennicom zabrakło 1,5 pkt, aby być na 6️⃣ miejscu (startowały 52 szkoły) i być wśród nagrodzonych pucharami szkół!
Nasze Liceum znalazło się też wśród 4️⃣ szkół (podstawowych i średnich) nagrodzonych za 100% frekwencję w zawodach sportowych!
Nasza delegacja z Gali wraca z 2️⃣ okazałymi pucharami, nagrodami rzeczowymi i bonami na sprzęt sportowy. 🏆🏆
Wielkie brawa należą się przede wszystkim naszym uczniom i uczennicom za reprezentowanie naszego Liceum i wysokie wyniki sportowe, nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie sportowców do zawodów, a także Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za umożliwienie startów we wszystkich rozgrywkach sportowych.
📝 Tekst: Mariusz Wojtyga