W XIII LO w Krakowie zaktualizowano przestrzeń do zaprezentowania poszczególnych etapów realizacji projektu: „Podróż do źródeł motywacji” – https://kierunek-motywacja.weebly.com
Prezentowane są tutaj relacje z międzynarodowych spotkań, w ramach których realizowano działania job shadowing oraz teaching assignment, impresje z kursów języka angielskiego na Cyprze, w których wzięli udział nauczyciele XIII LO (5 plakatów) oraz refleksje uczestników projektu w formie plakatów z DROGĄ (6 plakatów).
Zawarta w tytule projektu podróż kojarzy się z drogą, którą odbywa każdy uczestnik indywidualnie, zdobywając nowe doświadczenia, doskonaląc swoje kompetencje, poszerzając swoje własne horyzonty myślenia. Ta droga to również wspólne dążenie do wytyczonego celu – do „źródeł motywacji” – do poznania jednego z najważniejszych elementów edukacji – sensu uczenia się i nauczania, a niezbędna tutaj jest właśnie motywacja zarówno ucznia jak i nauczyciela.
Będąc na tej drodze, uczestnicząc w tej podróży, nie można już wrócić do początkowego stanu. Wszyscy uczestnicy projektu zgodnie podkreślają, że zdobyte doświadczenia i umiejętności zmieniają perspektywę, zachęcają do aktywności.
DROGA została zwizualizowana na sześciu plakatach – kolejnych „odcinkach DROGI” wyznaczonych planem projektu. Relacje nauczycieli włączających się w tę „podróż do źródeł motywacji” potwierdzają słuszność obranego kierunku. Ta DROGA może mieć różne interpretacje. Poza tymi metaforycznymi znaczeniami, to odległości, które uczestnicy pokonują dosłownie, wyjeżdżając do szkół partnerskich lub językowych.
Tekst: Maria Madej
Zapraszamy do zapoznania!
——————————-
„Podróż do źródeł motywacji” został zatwierdzony do realizacji w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w latach 2019-2022 ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.
Projekt „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” stanowi dodatkowe źródło dofinansowania projektów dla Akcji 1 Mobilność kadry programu Erasmus+ Edukacja Szkolna w ramach konkursu wniosków 2019 r. i 2020r.
Strona internetowa projektu: http://kierunek-motywacja.weebly.com/
Zespół koordynujący projekt: Aleksandra Kołodziej, Joanna Szczechowicz, Grzegorz Nowakowski.