Lekkoatleci XIII LO wicemistrzami Krakowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W dniu 29.09.2022r. na terenach zielonych Com Com Zone w Krakowie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe 6x1000m. W tej prestiżowej imprezie duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły, którzy po bardzo emocjonalnej walce zajęli drugie miejsce zdobywając dla siebie srebrne medale, a dla szkoły okazały puchar. Naszą szkołę reprezentowali:
– Jankowiak Cyprian, kl. IVf,
– Doroszkiewicz Wojciech, kl. IIIb,
– Stawiarz Jan, kl. Id,
– Świderski Tomasz, kl. Id,
– Fudala Szymon, kl. IIa,
– Mirek Erwin, kl. IIc.

W dniu 06.10.2022r. ci sami uczniowie na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu na dystansie 6x1500m. zajęli VII miejsce imponując walecznością i chęcią osiągnięcia jak najlepszego miejsca w zawodach.
W dniu 04.10.2022r. odbyła się Krakowska Licealiada Młodzieży w Korespondencyjnej Lidze L-A. Indywidualnie duży sukces odniosła Wiktoria Rerutko z kl. IIIb, która w pchnięciu kulą zajęła II miejsce w Krakowie, zdobywając srebrny medal.

Na przełomie września i października n Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyły się Turnieje Szkół Średnich w grach zespołowych kobiet i mężczyzn. Był to projekt realizowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu ; społeczna odpowiedzialność nauki. Nasza szkoła w trzech niżej wymienionych dyscyplinach sportowych zajęła III miejsce zdobywając puchary i medale.

W dniu 22.09.2022r. w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet nasze dziewczęta osiągnęły następujące wyniki:
XIII LO – IX LO 2: 0
XIII LO – XXIV LO 0:2
XIII LO – ZSC Kraków 2:0
W meczu o III miejsce
XIII LO – I LO 2:0
Szkołę reprezentowały następujące uczennice:
Paszyna Emilia kl.4c kpt., Rerutko Wiktoria kl.3b, Nazimek Małgorzata kl.2e, Wojciechowska Oliwia kl.2a, Gurgul Julia kl. 4a, Maderak Aleksandra kl2a, Strojny Barbara kl3f, Łączka Zofia kl.1c, Smółka Zuzanna kl1c,Pleśniak Julia kl.1a, Doniec Oliwia kl1b1, Czekaj Dominika kl.2e
W dniu 26.09.2022r. w Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn osiągnięto następujące wyniki:
XIII LO – XVII LO 16:5
XIII LO – CKZJU Andrychów 10:10
XIII LO – ZS Ekonomicznych nr2 13:17
XIII LO – III LO 12:18

Szkołę reprezentowali:
Słowiński Wojciech kl.3a kpt., Zawadziński Dominik kl.4b, Doroszkiewicz Wojciech kl.3b, Jarzęcki Maciej kl.3b, Łuszczek Filip kl.1b2,Latos Karol kl.1b2, Andrzejewski Kacper kl.1b2, Byszewski-Stano Oskar kl.1b2, Potaczek Tobiasz kl4a, Jaromin Jakub kl1e, Zieliński Stanisław kl.4c
W dniu 03.10.2022r. w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn padły następujące wyniki:

XIII LO – SMS Gortat 0:2
XIII LO – XXIV LO 2:0
XIII LO – II LO 2:0
W meczu o III miejsce
XIII LO – ZSnr1 2:0

Szkołę reprezentowali:
Mikołaj Matyszkiewicz(kpt) kl.4c , Eryk Karwala kl.3b, Adrian Gajda kl.4c, Stanisław Zieliński kl.4c, Jakub Gardoń kl.2c, Matheus Koński kl.2d, Michał Kukulski kl.1a, Franciszek Telesz kl.2c, Wiktor Komorek kl.3d, Filip Litwa kl.2a

Zdjęcia pochodzą z AZS UEK.