👥 Pięcioosobowy zespół pracowników XIII LO z Krakowa rozpoczął wizytę w szkole Agrupamento de Escolas de Alcochete w Portugalii w ramach projektu 1 o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000129197 (Akredytacja Erasmus+). Celem wizyty w portugalskiej szkole jest realizacja działania job shadowing, które polega na obserwacji pracy szkoły we wszystkich jej obszarach. Wizyta odbywa się w dniach 20-23 lutego 2024. Życzymy owocnego spotkania!

📍 Alcochete – nazwa miasta, w którym znajduje się partnerska szkoła, odnosi się do określenia pieca (Al Caxete), może się odnosić do garncarskiego pieca ceramicznego. Jeszcze za czasów Cesarstwa Rzymskiego w Alcochete i okolicach powstało centrum garncarstwa. Wytwarzano tam amfory wykorzystywane do przechowywania i transportu produktów spożywczych. Miasto leży w pobliżu Lizbony i połączone jest ze stolicą Portugalii mostem (jednym z najdłuższych w Europie) noszącym imię portugalskiego żeglarza Vasco da Gamy.

—-
🎓 XIII LO w Krakowie otrzymało Akredytację programu Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna w ramach akcji 1 w konkursie 2022 (KA120-SCH). Akredytacja została przyznana przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ na lata 2023-2027.

🌍 Oznacza to, że szkoła uzyskała uproszczony dostęp do dofinansowania w ramach Akcji 1. w ramach Programu Erasmus. Dzięki temu nauczyciele i pracownicy administracji mogą brać udział w kursach językowych, obserwować pracę szkół partnerskich oraz uczestniczyć w szkoleniach międzynarodowych. Uczniowie z kolei mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach międzynarodowych organizowanych przez szkoły partnerskie, co stanowi integralną część programu.

🔗 Zapraszamy na stronę internetową projektu: cel-spotkania.weebly.com