Luty był miesiącem w którym na turniejach zorganizowanych przez UEK rywalizowali futsaliści, piłkarze ręczni, siatkarze, oraz koszykarze. Nasza szkoła wzięła udział we wszystkich z tych rozgrywek.
Jak co roku w do rywalizacji przystąpiła szkolna drużyna koszykówki w składzie :
Mikołaj Nadczuk – kpt, Dominik Drezno 4d, Mikołaj Wojtusik 4d, Robert Zdechlik 4c, Maciej Maj 3d, Nikodem Mazur 3d, Litwa Filip 2a, Tomasz Melibruda 1b1, Oskar Byszewski-Stano 1b2.

W tym samym tygodniu odbyły się mecze najlepszych 8 zespołów w koszykówce chłopców w Krakowie – Licealiada. Chłopcy z naszego liceum wywalczyli w tym roku miejsce V-VI wielkie brawa.

W uzyskaniu awansu do najlepszej 8 zespołów walczących w tegorocznej Licealiadzie, pomogli również : Wojciech Słowiński 3a, Ignacy Smagacz 1b1, Nikodem Stefańczyk 1b2.

Dzięki dobrej postawie naszej drużyny w następnym sezonie będziemy rozstawieni z wyższym numerem, lub jeśli w końcu powstanie prawdziwa liga to zagramy w I lidze międzyszkolnej.

Koszykarzom , którzy reprezentowali XIII LO przez cztery sezony bardzo dziękuję za współpracę, zaangażowanie i wysiłek włożony w reprezentowanie szkoły.