Bardzo duży sukces odnieśli nasi uczniowie w Krakowskim Wieloboju Siłowym „KWS 8 (edycja 2023r)”. Zawody odbywały się dwuetapowo: eliminacje i finał. 28.03.2023r. W eliminacjach nasi uczniowie ku zaskoczeniu wszystkich po wspaniałej walce na 17 drużyn zajęli pierwsze miejsce. Dużym wyczynem było osiągnięcie Franciszka Korbiela z klasy IIb, który w ciągu jednej minuty podciągnął się nachwytem na drążku 40 razy. Jest to rekord naszej szkoły. Do finału awansowało 10 zespołów, które w eliminacjach uzyskały największą ilość punktów. W dniu 05.04.2023r w Zespole Szkół Elektrycznych Nr I w Krakowie rozpoczęła się finałowa rywalizacja. Zawody były perfekcyjnie przygotowane (sędziowie, telewizja, sponsorzy, znani zawodnicy). W tej atmosferze zawodnicy musieli dwukrotnie pokonać w jak najlepszym czasie siedem stacji (ilość powtórzeń- 20 razy).

1. Doskok do drążka z podciągnięciem i step.
2. Padnij- powstań z piłką lekarską 3kg.
3. Rwanie sztangi 30kg.
4. Swingi- 20kg.
5. Wstępowanie na jump- box z obciążeniem 10kg.
6. Taczka i żaba.
7. Marszobieg z przenoszeniem ciężaru 20kg.

Zawody stały na wysokim poziomie. Aby uzyskać jak najlepszy wynik trzeba było wykazać się nie tylko siłą i dobrymi warunkami fizycznymi, ale wytrzymałością, wolą walki, hartem ducha, pokonaniem własnych słabości. Uczynili to nasi uczniowie zajmując w tych prestiżowych zawodach trzecie miejsce w Krakowie, zdobywając dla siebie brązowe medale i upominki od sponsorów, a dla szkoły puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy.

Naszą szkołę reprezentowali:

– Musiał Igor kl. IVb,
– Korbiel Franciszek kl. IIb,
– Kafara Konrad kl. IIb,
– Krupa Oskar kl. IIb- rezerwowy.