W dniu 24.03.2023r. na hali sportowej Com Com Zone w Krakowie zakończyły się trwające klika miesięcy zawody międzyszkolne w piłce siatkowej chłopców- Amatorska I Liga SKS. W tych prestiżowych zawodach duży sukces odnieśli siatkarze XIII LO, którzy po rundzie zasadniczej zajmowali II miejsce a w fazie finałowej play off zajęli III miejsce.

W pierwszym finałowym meczu nasi reprezentanci ulegli drużynie VIII LO 0:2 (22:25, 19:25) a w meczu o III miejsce pokonali ZS Energetycznych 2:0 (25:20, 25:19). Po zakończonych meczach nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn, wręczenie pucharów i medali.

I miejsce zajęła drużyna VII LO, II miejsce drużyna VIII LO a III drużyna XIII LO.

Dwa dni wcześniej 22.03.2023r. w Krakowskiej Licealiadzie Młodzieży (mecze z zawodnikami klubowymi) nasi siatkarze znaleźli się w gronie najlepszych drużyn Krakowa zajmując IV miejsce. W finale ulegli drużynie VIII LO 0:2 i Zespołowi Szkół Łączności również 0:2.

W dniu 06.03.2023r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w Turnieju Piłki Ręcznej kapitan naszej reprezentacji Wojciech Słowiński z kl. IIIa został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju otrzymując puchar MVP. Drużyna piłkarzy ręcznych zajęła IV miejsce.

W dniu 28.02.2023r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn po zaciętych, stojących na niezłym poziomie meczach, nasi siatkarze zajęli III miejsce. W pierwszym meczu wygrali z XII LO 2:0, następnie pokonali II LO również 2:0. W trzecim meczu ulegli Zespołowi Szkół Łączności 1:2 a w meczu o 3 miejsce pokonali XXIV LO 2:0. W nagrodę każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz puchar dla szkoły.

W wyżej wymienionych rozgrywkach naszą szkołę reprezentowali:
Matyszkiewicz Mikołaj kl. IVc kpt. , Karwala Eryk kl. IIIb, Kukulski Michał kl. Ia, Zieliński Stanisław kl. IVc, Gardoń Jakub kl. IIc, Jarzęcki Maciej kl. IIIb, Litwa Filip kl. IIa, Gajda Adrian kl. IVc, Wójtowicz Paweł kl. IVc, Zawadziński Iwo kl. 1d, Stefańczyk Nikodem kl. 1b2, Kozerski Adam kl. IIa, Kogut Bartosz kl. 1c.