Wycieczka po Nowej Hucie, zorganizowana z okazji Dnia Dziecka dla klasy 3D, była niezapomnianym przeżyciem. Pod opieką wychowawcy klasy, Mariusza Wojtygi, oraz Pani Joanny Śliwy, uczniowie mieli okazję poznać historię Nowej Huty i zwiedzić kilka interesujących miejsc w tej pięknej, zielonej dzielnicy Krakowa.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy na Placu Centralnym im. Ronalda Reagana, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego miejsca oraz o NCK (Nowohuckie Centrum Kultury). Następnie, korzystając z prawie „prywatnego” tramwaju, przemierzyliśmy trasę pod główną bramą Huty im. Tadeusza Sendzimira.

Stamtąd udało nam się dotrzeć pieszo nad Zalew Nowohucki, gdzie mieliśmy chwilę czasu na relaks, m.in. przy tężni solankowej. Kolejnym punktem naszej trasy było przejście przez Aleję Róż, zatrzymanie się przy kościele przy ulicy Obrońców Krzyża, a także Muzeum Czynu Zbrojnego na osiedlu Górali, gdzie zobaczyliśmy zabytkowy czołg. Ostatnim przystankiem był Teatr Ludowy.

Po wszystkim udaliśmy się na coś, co uwielbiają zarówno małe, jak i duże dzieci – wspaniałe lody w Lodowej Hucie. Tam zakończyliśmy naszą krótką, ale niewątpliwie interesującą wycieczkę po najmłodszej dzielnicy Krakowa.

Autor tekstu i zdjęć: Mariusz Wojtyga