Raport
Międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich projektu
"Widzieć to wiedzieć"

Karaman/Turcja,
19.05. - 23.05.2012

W dniach 19 – 23 maja 2012 w Karaman w Turcji odbyło się kolejne spotkanie szkół partnerskich projektu Comenius: "Widzieć to wiedzieć". Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie z XIII LO z Krakowa, delegacja ze szkoły partnerskiej z Niemiec, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii.

Podczas spotkania podsumowano pracę nad mini projektem: "Podróżuj odpowiedzialnie". Zaprezentowano na forum wykonane przez uczniów prace zawierające zasady odpowiedzialnego podróżowania. Zostaną one wykorzystane jako pomoce dydaktyczne.

Podczas warsztatów uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawę plakatów, na których przedstawili swoją wizję bezpiecznego, odpowiedzialnego podróżowania oraz omówili efekty swojej pracy.

Podczas konferencji nauczycieli omówiono wyniki ewaluacji spotkania w Hiszpanii oraz zaplanowano pracę nad kolejnym mini projektem. Wspólnie obejrzano prezentację multimedialną: "Perspektywy" podsumowującą spotkanie w Hiszpanii w marcu 2012 roku.

Wizyta w Turcji była dla wszystkich ogromnym przeżyciem oraz bardzo ciekawym doświadczeniem. Spotkaliśmy się w miejscu ważnym pod względem historycznym i kulturowym. Zwiedzaliśmy interesujące miejsca, poznaliśmy życie rodzinne, życie szkoły, turecką tradycję, muzykę, poezję oraz degustowaliśmy wspaniałe potrawy.

Było to niezapomniane spotkanie. Dużo się nauczyliśmy. Pozostajemy pod dużym wrażeniem tureckiej gościnności.