Raport
Międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich projektu
"Widzieć to wiedzieć"

Suczawa/Rumunia,
13.04. - 18.04.2013

W dniach 13 – 18 kwietnia 2013 w Suczawie w Rumunii odbyło się kolejne spotkanie szkół partnerskich projektu Comenius: "Widzieć to wiedzieć". Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie z XIII LO z Krakowa, delegacja ze szkoły partnerskiej z Niemiec, Turcji, Rumunii, Hiszpanii.

Podczas spotkania podsumowano pracę nad mini projektem: "Podróżowanie poza Europę" , którego celem było poznanie różnych aspektów życia w Afryce.

Uczniowie wszystkich szkół partnerskich przedstawili na forum wykonane przez siebie prezentacje multimedialne, w których ukazali działania jakie podjęła dana szkoła w celu poznania kultury, tradycji oraz warunków życia w wybranych krajach afrykańskich.

Podczas konferencji nauczycieli omówiono wyniki ewaluacji spotkania w Norwegii oraz zaplanowano pracę nad raportem końcowym projektu. Omówiono też metody pracy nad projektem: "Podróżowanie poza Europę".

Wspólnie obejrzano prezentację multimedialną: "Perspektywy" podsumowującą spotkanie w Norwegii w 2012 roku oraz film o Afryce.

Uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali w grupach plakaty na temat: "Przygody europejskiego turysty w Afryce".

W czasie warsztatów zorganizowanych dla uczniów i nauczycieli poznawano rumuńska tradycję – robiono na drutach, wyszywano, malowano tradycyjne jajka, gotowano, tańczono i śpiewano.

W czasie spotkania mieliśmy możliwość poznania zabytków i historii Suczawy, zwiedzenia pięknych, zabytkowych monastyrów oraz podziwiania pięknych krajobrazów Bukowiny.

Wspólne odkrywanie Bukowiny było wspaniałym doświadczeniem. Atmosfera miejsca przyczyniła się do stworzenia bardzo dobrej atmosfery całego spotkania.