Raport
Międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich projektu
"Widzieć to wiedzieć"

Mering/Niemcy,
01.06. - 05.06.2013

W dniach 1 – 5 czerwca 2013 w Mering w Niemczech odbyło się ostatnie spotkanie szkół partnerskich projektu Comenius: "Widzieć to wiedzieć". Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie z XIII LO z Krakowa oraz delegacje ze szkół partnerskich z Turcji, Norwegii, Hiszpanii, Rumunii oraz gospodarze – nauczyciele i uczniowie ze szkoły niemieckiej.

Podczas warsztatów podsumowano dwuletnią pracę nad całym projektem. Poszczególne szkoły partnerskie odpowiedzialne były za przedstawienie realizowanych kolejno mini projektów. Zaprezentowano sposób pracy oraz produkty finalne. Wspominano również spotkania, które odbyły się wcześniej w Polsce, Hiszpanii, Turcji, Norwegii oraz Rumunii.

Wspólnie obejrzano prezentację multimedialną: „Perspektywy” podsumowującą spotkanie w Rumunii w kwietniu 2013.

Podczas uroczystej gali podsumowano ideę projektu oraz zaprezentowano „Księgę projektu” zawierającą informacje dotyczące wspólnej pracy oraz impresje z międzynarodowych spotkań, które przyczyniły się do lepszego poznania, poszerzyły horyzonty myślenia.

W czasie spotkania w Mering mieliśmy możliwość degustowania tradycyjnych potraw, poznania zabytków i historii Bawarii oraz podziwiania pięknych krajobrazów. Ulewny deszcz bardzo utrudniał zwiedzanie, jednak piękno Bawarii przyciągało...

Serdeczne pożegnania świadczyły o tym, że wspólna praca nad projektem była dla wszystkich ważnym doświadczeniem szkolnym, zawodowym a przede wszystkim osobistym.