Raport
Międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich projektu
"Widzieć to wiedzieć"

Agüimes - Gran Canaria/Hiszpania,
07.03. - 12.03.2012

W dniach 7-12 marca odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projektu : "Widzieć to wiedzieć." Miało ono miejsce w Agüimes (Gran Canaria/Hiszpania). Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie z XIII LO z Krakowa, delegacja ze szkoły partnerskiej z Niemiec, Norwegii, Rumunii, Turcji.

Podczas spotkania podsumowano pracę nad mini projektem: "Tożsamość dworców". Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawę fotografii w Centrum Kultury w Agüimes oraz omówili efekty swojej pracy na forum. Wspólnie obejrzano prezentację multimedialną: "Perspektywy" podsumowującą spotkanie w Krakowie w październiku 2011.

W czasie warsztatów odbyła się również video konferencja, podczas której uczniowie z greckiej szkoły, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu ze względów formalnych, zaprezentowali przygotowany przez siebie projekt: "Tożsamość dworców".

Spotkanie w Agüimes było okazją do rozmów, wymiany doświadczeń. Poznaliśmy życie szkoły, historię regionu, podziwialiśmy piękno krajobrazu, degustowaliśmy lokalne potrawy. Uczniowie intensywnie uczestniczyli w życiu rodzinnym hiszpańskich partnerów.

Podczas konferencji nauczycieli omówiono wyniki ewaluacji spotkania w Krakowie 2011, przedstawiono plan działania na najbliższy okres oraz metody rozpowszechniania projektu w poszczególnych szkołach partnerskich.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, spokojnej atmosferze. Było kolejnym krokiem do integracji naszej grupy.