Efekty naszej pracy

Mini projekt - Tożsamość dworców

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na sposoby podróżowania, funkcje dworców w krajobrazie naszych miast i miasteczek oraz ich walory estetyczne. Realizując ten projekt chcemy promować ideę świadomego, odpowiedzialnego podróżowania.

Uczniowie w poszczególnych krajach partnerskich w ramach zajęć w terenie fotografowali środki transportu typowe dla danego kraju i regionu oraz budynki dworców zarówno nowoczesnych jak także tych upadających, zapomnianych.

W efekcie końcowym powstała wystawa fotografii, która została zaprezentowana podczas spotkania międzynarodowego wszystkich szkół partnerskich oraz w poszczególnych szkołach.

Marzec 2012

Podczas spotkania w Hiszpanii( Gran Canaria/Aguimes) podsumowano pracę nad mini projektem: "Tożsamość dworców". Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawę fotografii w Centrum Kultury w Agüimes oraz omówili efekty swojej pracy na forum.

W czasie warsztatów odbyła się również video konferencja, podczas której uczniowie z greckiej szkoły, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu ze względów formalnych, zaprezentowali przygotowany przez siebie projekt: "Tożsamość dworców".

(kliknij na miniaturkę, aby powiększyć)

Podobne wystawy zostały zorganizowane we wszystkich szkołach partnerskich w marcu 2012.

(Polska - kliknij na miniaturkę, aby powiększyć)

(Norwegia - kliknij na miniaturkę, aby powiększyć)

(Rumunia - kliknij na miniaturkę, aby powiększyć)

(Turcja - kliknij na miniaturkę, aby powiększyć)