Ogromne gratulacje dla XIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie! To niezwykły moment dla szkoły i całej społeczności, ponieważ projekt „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy XIII Liceum Ogólnokształcącego i Szkole Podstawowej Nr 38” został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Programu Olimpia.

Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o wsparciu budowy 360 hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, przyznając kwotę ponad 730 milionów złotych. Wśród wielu wniosków, to właśnie projekt „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy XIII Liceum Ogólnokształcącego i Szkole Podstawowej Nr 38” został wybrany, co świadczy o jego doskonałej jakości i znaczeniu dla lokalnej społeczności.

Program Olimpia ma na celu poprawę dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej w szkołach. Jest to nie tylko cywilizacyjna konieczność, ale przede wszystkim szansa na rozwój sportowy młodzieży i promowanie aktywnego trybu życia wśród różnych grup społecznych. Dofinansowanie realizacji tego zadania może wynieść nawet 70% całkowitych kosztów, co stanowi ogromne wsparcie dla szkoły i oznacza, że ich marzenie o nowoczesnym boisku staje się rzeczywistością.

Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego przy XIII Liceum Ogólnokształcącym przyniesie ogromne korzyści dla uczniów i społeczności lokalnej. Będzie to miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe, uprawiać różnorodne dyscypliny i czerpać radość z aktywności fizycznej. Dzięki zadaszeniu o stałej konstrukcji, boisko będzie dostępne w każdych warunkach pogodowych, co zwiększy jego wykorzystanie i stworzy doskonałe warunki do treningów i zawodów.

Więcej informacji: bit.ly/438faHA