Dnia 26 stycznia 2023 roku odbył się wyjazd narciarsko-snowboardowy do Białki Tatrzańskiej na stok Kaniówka. W wyjeździe uczestniczyło około 70 uczniów naszej szkoły, oraz 7 opiekunów ( Monika Bujas, Dominika Dudziak, Aleksandra Kołodziej, Anna Kordylewska, Monika Wach, Mariusz Wojtyga, Rajmund Biziak ) Po przyjeździe uczniowie zostali podzielenie na 10 osobowe grupy i do każdej grupy został przydzielony opiekun. Na wyjeździe oprócz rekreacji odbyły się Mistrzostwa XIII LO w snowboardzie i narciarstwie alpejskim.
Profesjonalna odprawa przeprowadzona przez Piotra Bogusza właściciela firmy organizującej zawody sportowe i naszego absolwenta w jednej osobie. Rozgrzewka, oglądanie trasy zawodów i pierwsze zjazdy.
W zawodach liczył się łączny czas dwóch przejazdów. Najlepsze miejsca zajęli:

Snowboard dziewczęta
1. Magdalena Gajda 3f
2. Iga Szumilas 3d
3. Małgorzata Barzyńska 2a

Snowboard chłopcy
1. Jakub Franczyk 4d
2. Franciszek Telesz 2c
3. Tomasz Chwaleba 4d

Narty dziewczęta
1. Magdalena Zając 2f
2. Natalia Indyk 3d
3. Alicja Zaborowska 4c

Narty chłopcy
1. Igor Bogusz 3e
2. Adrian Gajda 4c
3. Mikołaj Matyszkiewicz 4c

Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok !

Tekst: Rajmud Biziak
Materiały – zdjęcia/filmiki: Monika Bujas, Rajmund Biziak, Aleksandra Kołodziej