Dnia 16. grudnia klasa 1c odwiedziła Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwszym punktem wycieczki był wykład z cyklu Chemia niejedno ma imię pt. „Mendelejew i jego układ okresowy”. Następnie uczniowie mieli szansę zwiedzić nowoczesne laboratoria badawcze, gdzie dowiedzieli się m. in. na czym polega działanie wyparki obrotowej, a także po co chemikowi sprzęty kuchenne jak mikrofalówka, czy lodówka w laboratorium. Zwiedzili również bibliotekę wydziałową, gdzie znajdowały się dawne księgozbiory i przestronną bibliotekę, przeznaczoną na użytek studentów. Uczniowie mieli szansę zobaczyć biurko samego Prof. Karola Olszewskiego jak i Prof. Adama Bielańskiego. Na koniec uczniowie zwiedzili salę muzealną, gdzie mogli podziwiać wyposażenie pierwszych pracowni chemicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prezentowane były między innymi dawne aparatury destylacyjne, pierwsze przyrządy analityczne, aparat Kippa i różnorodne szkło laboratoryjne.
Opiekę podczas wycieczki sprawowały pani Klaudia Augustyniak i pani Monika Bujas.