Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej

W poniedziałek 20 września klasy 3ag i 3bg wybrały się na wycieczkę razem ze swoimi wychowawcami- panią profesor Ewą Kurnik-Dużmańską oraz panią profesor Justyną Rzodkiewicz-Kamień , a także z Siostrą Halinką do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Pomimo złej pogody dobry humor nas nie opuszczał, a to wszystko dzięki naszym nauczycielom oraz ks. Adamowi, który od wielu lat jeździ z naszą szkołą na pielgrzymki. Uwierzcie mi- od samego rana zadbali oni o dostarczenie nam dużej dawki uśmiechu 🙂

O 9 wyruszyliśmy do Kalwarii. Podczas podróży wspólnie śpiewaliśmy, a rozmowom nie było końca. Gdy dotarliśmy na miejsce ks. Adam oprowadził nas po tym malowniczym miejscu. Był to dla nas czas wyciszenia i pobytu z samym sobą. Celem tego było odkrycie nas, naszych potrzeb, uczuć, a także osiągnięcie wewnętrznego spokoju, który czasami przychodzi nam tak trudno, zwłaszcza, że w tym roku towarzyszy nam stres związany z egzaminem maturalnym.
Potem mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zajadanie się pysznymi ciastami i rozmowami w kawiarni. Każdy z nas wziął sobie inny rodzaj ciasta i mieliśmy prawdziwą, słodką ucztę. Nie pozwoliliśmy także, aby pogoda zepsuła nam plany i, pomimo zimna, spacerowaliśmy po okolicy, robiąc zawody w zbieraniu kasztanów (w końcu jak kasztany to na szczęście 🙂 ).
Ostatnim punktem podczas naszej wycieczki była Msza Święta w klasztorze Ojców Bernardynów za nas, maturzystów. Jako uczniowie, mogliśmy zaangażować się w jej przeprowadzenie razem z księdzem Adamem.
Takim oto sposobem dotarliśmy do końca naszego wyjazdu. Była to z pewnością udana wycieczka i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne wyprawy w takiej radosnej atmosferze, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to gwarantuję Wam, że z chęcią będziemy podbijać kolejne miejsca, nawet jeśli mielibyśmy przemierzać je w kaloszach i w kurtkach przeciwdeszczowych!
Natalia Duraj 3ag

Kliknij, aby zobaczyć post na facebooku