Projekty globalne

Say Yes to STEM w 13 LO !

STEM Discovery Week to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu promowanie nauk matematyczno-przyrodniczych z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i zachęcenie do planowania przyszłej kariery zawodowej związanej z przedmiotami ścisłymi.

We wszystkich krajach europejskich instytucje naukowe, szkoły, uczelnie w okresie wiosennym organizują wiele wydarzeń związanych z popularyzowaniem nauk ścisłych. W naszej szkole podejmujemy szereg aktywności, które mamy nadzieję, zachęcą młodzież do pogłębiania wiedzy, rozwijania pasji i studiowania na kierunkach przyrodniczych i technicznych.

Koordynator projektu: Małgorzata Kulesza

STEM DISCOVERY CAMPAIGN 2021

STEM Discovery Campaign 2021

Negatywne skutki emisji nadmiernych ilości dwutlenku węgla do atmosfery kojarzymy głównie ze wzrostem średniej temperatury Ziemi. Czy wiecie, że wzrost koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze stanowi także poważny problem dla oceanów. Zanieczyszczenie dwutlenkiem węgla zmienia procesy chemiczne zachodzące w wodzie morskiej, które mają wpływ na cały morski ekosystem. Tym zagadnieniem zajmuje się teraz klasa 2c w ramach Kampanii Odkryć Naukowych 2021 organizowanej przez European Schoolnet w Brukseli. Wkrótce podzielimy się z Wami wynikami naszych badań i odpowiemy na pytania, które znajdziecie na poniższym plakacie.