10 listopada 2022r. , jak w każdym roku łącząc dwa ważne wydarzenia, przeżywaliśmy Uroczystość Ślubowania.
Uczniowie klas pierwszych wypowiedzieli słowa przysięgi w obecności Dyrekcji szkoły, przedstawicieli Grona Pedagogicznego, zaproszonych Gości, Rodziców oraz swoich Kolegów.
Uroczystość ta, co jest tradycją naszej szkoły, połączyła jej Święto z Dniem Odzyskania Niepodległości.
W części oficjalnej Ceremonii usłyszeliśmy wiele patetycznych słów, które, połączone z pięknym tekstem Roty XIII LO, zawsze w tych okolicznościach skłaniają do przemyśleń.
Drugą część Uroczystości zdominowali utalentowani artyści „Trzynastki”. Wysłuchaliśmy koncertu słowno-wokalnego przygotowanego przez naszych zdolnych Uczniów.
Jak zawsze, wydarzenia tego świątecznego dnia, wypełniły nas refleksją i wzruszeniami.
Tekst: prof. Joanna Nowak
Zdjęcia: Jan Szydłowski, 3a