14-go listopada uczniowie czterech klas naszego liceum (1d, 2d, 4c i 4d) mieli okazję pobawić się fizyką. Z okazji Święta Nauk Ścisłych w AGH – Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2022 uczelnia zaprosiła uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych na pokazy doświadczeń „Science show, czyli niesamowita fizyka w doświadczeniach”.
Demonstracje przygotowane i zaprezentowane przez mgra Michała Kuda wraz z grupą studentów z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH obrazowały mniej i bardziej znane prawa rządzące fizyką. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli czynnie w pokazach, dowiadując się m.in. jak udowodnić istnienie powietrza, czy też sprawdzali efekty ćwiczeń na siłowni próbując rozdzielić półkule magdeburskie – jednak, podobnie jak ponad 350 lat temu – i w tym przypadku umysł wygrał z mięśniami.
Nie brakło widowiskowych doświadczeń z ciekłym azotem, pompą próżniową, a także nietypowym wykorzystaniem papieru toaletowego.
Po pokazach uczniowie klas maturalnych zostali zaproszeni na spotkanie z przedstawicielami Centrum Rekrutacji AGH, gdzie zostały im przybliżone warunki rekrutacji na poszczególne kierunki uczelni.