31 marca 2022 uczniowie klasy 3f pod opieką p. Edyty Buff i p. Marii Madej przeszli śladami Stanisława Wyspiańskiego, które pozostawił w Krakowie projektując do kościołów piękne polichromie, witraże, malując, pisząc dramat: „Wesele”, uczestnicząc w życiu artystycznym naszego miasta.
Wycieczka rozpoczęła się przy domu, w którym urodził się S. Wyspiański ( ul. Krupnicza 26, Dom Mehoffera ), prowadziła przez Plac Mariacki ( kamienica Plac Mariacki 9, w której Wyspiański pisał „Wesele”), Planty Krakowskie, Kościół Franciszkanów z piękną polichromią i witrażem: Bóg Ojciec – Stań się ), przez ulicę Kanoniczą ( Dom Długosza), a zakończyła się lekcją muzealną w Rydlówce, gdzie w roku 1900 odbyło się wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, które zainspirowało Wyspiańskiego do napisania tak symbolicznej i ciągle aktualnej sztuki.
Pani przewodniczka oprowadzająca po Rydlówce w bardzo ciekawy sposób zarysowała tło społeczne i historyczne „Wesela”. Opowiedziała o roli Bronowic, o mieszkańcach i ich związkach z artystami krakowskimi. Dla uczniów bardzo ciekawa była informacja o dalszych losach uczestników <wesela>. Ta opowieść pozwoliła uświadomić sobie autentyczność postaci, które stały się tak emblematyczne i wyraziste dla czytelników dramatu.