Say Yes to STEM w 13 LO!

STEM Discovery Week to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu promowanie nauk matematyczno-przyrodniczych z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i zachęcenie do planowania przyszłej kariery zawodowej związanej z przedmiotami ścisłymi.

We wszystkich krajach europejskich instytucje naukowe, szkoły, uczelnie w okresie wiosennym organizują wiele wydarzeń związanych z popularyzowaniem nauk ścisłych.

W naszej szkole podejmujemy szereg aktywności, które mamy nadzieję, zachęcą młodzież do pogłębiania wiedzy, rozwijania pasji i studiowania na kierunkach przyrodniczych i technicznych.

Koordynator projektu: Małgorzata Kulesza

XIII LO zwycięzcą STEM Discovery Campaign

STEM DISCOVERY CAMPAIGN 2020

W tym roku po raz trzeci włączylismy się w kampanię STEM Discovery Campaign 2020 organizowaną przez European Schoolnet w Brukseli.
Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem "Innowacje i trendy w edukacji".

Uczniowie w ramach lekcji chemii oraz przyrody realizowali dwa projekty.

Zrównoważona konsumpcja

Take Action Project

STEM DISCOVERY WEEK 2019

W tym roku wszystkie wydarzenia organizowane są pod hasłem "Najlepsze praktyki wykorzystania innowacyjnych materiałów STEM".

Nasze działania:

STEM DISCOVERY WEEK 2018

Hasło tegorocznej kampanii brzmi "Say Yes to STEM" ("Powiedz tak naukom matematyczno-przyrodniczym").

Efekty naszej pracy

Z dumą dzielimy się naszym międzynarodowym sukcesem. Projekt "Say Yes to STEM w 13 LO. Global learning in the STEM fields" realizowany w naszym liceum w ramach Europejskiego Tygodnia Odkryć Naukowych zwyciężył w kategorii "Ambitne działania". Konkurs organizowany był przez European Schoolnet w Brukseli . Miał on na celu promowanie innowacyjnych metod nauczania przedmiotów matematyczno- przyrodniczych i rozwijanie kluczowych kompetencji XXI wieku. W konkursie brały udział szkoły z 40 krajów.

W dniach 22-24 czerwca 2018 roku Pani Małgorzata Kulesza, autorka i koordynatorka projektu, uczestniczyła w Brukseli w ceremonii wręczenia nagród połączonych z warsztatami dla nauczycieli zwycięzców w konkursie. Podczas ceremonii wszyscy zwycięzcy mieli możliwość zaprezentowania swoich projektów.

Cieszymy się z docenienia naszej pracy na forum międzynarodowym.