GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W XIII LO

ŚRODA 08:15-09:15

CZWARTEK 10:00-15:30

PIĄTEK 08:00-08:20

Regulamin Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) w bibliotece.

Kliknij na ikonę, aby pobrać

Wypożyczalnia

Centrum Informacji Multimedialnej

Nowości w szkolnej bibliotece

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców BIBLIOTEKA XIII LO wzbogacać się będzie co miesiąc o nowe tytuły.

Najczęściej poszukiwane przez WAS w bibliotece, najciekawsze książki, oglądane przez szybę księgarni - teraz mogą się pojawić w "trzynastce"

Nowości zakupione w 2016:

Regulamin Biblioteki

• Biblioteka szkolna jest międzyprzedmiotową pracownią i szkolnym ośrodkiem informacji służącym do realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły i doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela.

• Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

• Biblioteka udostępnia swe zbiory czytelnikom indywidualnym do domu (lektury, literaturę piękną, popularno-naukową) oraz na miejscu w czytelni wydawnictwa informacyjne z księgozbioru podręcznego.

• Czytelnik indywidualny może wypożyczyć jednorazowo 3 książki na okres 3 tygodni z możliwością prolongaty.

• W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków, wnoszenia toreb i odzieży wierzchniej.

• Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia zobowiązany jest zwrócić bibliotece książkę wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza. Zwracana książka powinna odpowiadać aktualnej wartości rynkowej, zgubionej lub zniszczonej książki.

• Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone do biblioteki najpóźniej na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

• Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy z niej odchodzą zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.

Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy
o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą.

Szanowni nauczyciele! Drodzy uczniowie
i rodzice!

Chcąc wzbogacić nasz księgozbiór, biblioteka szkolna wspólnie z Samorządem Szkolnym XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte organizuje zbiórkę książek dla potrzeb naszych uczniów. Szczególnie zależy nam na powiększeniu naszej oferty o książki popularno-naukowe, fantastyczne i beletry-styczne.

Jeśli masz w domu jakąś zbędną książkę, przynieś ją do naszej szkolnej biblioteki! Może komuś się przyda. Może ktoś z wielką chęcią i zainteresowaniem ją przeczyta!

Za wszystkie gorąco dziękujemy!